Thursday, June 1, 2017

Loquiz maastikumäng

Esmaspäeval, 5. juunil, toimub Loquiz maastikumäng.

Mida peaks eelnevalt tegema, et saaks mängida?
-Moodustada eelnevalt klassides 4.-5 liikmelised rühmad
-Ühel mängial grupist peaks olema:
-Mobiilne internet
-Gps seade mobiilis
-Laadida alla Loquize app https://play.google.com/store/apps/details…
-Laetud telefoni aku
-Kaasa võtta akulaadjia või akupank

4.-6. KLASSID / algusega kell 10.00 / kogunemine Vabaduse väljakul / Teema ja piirkond: Vanalinn

Mängu sisselogimine Loquize appis
4.-6 klassid / Vanalinna mastikumäng
Kasutajanimi: Pelgukad 4
Parool: 1142






7.-11. +8c KLASSID / algusega kell 10.30 / Kooli sisehoovis / Teema ja piirkond: Põhja-Tallinn.

Mängu sisselogimine Loquize appis
7.-11 klassid / Põhja-Tallinna maastikumäng
Kasutajanimi: suvionkäes
Parool: 2017







Tuesday, May 2, 2017

Kevadkontsert 2017

Sellel kevadel toimub taas traditsiooniline Pelgulinna Gümnaasiumi kevadkontsert, kus esinevad kooli koorid, rahvatantsijad, võimlejad, ja solistid. Üritusele on oodatud kõik lapsevanemad, õpilased ja koolipere.

Kevadkontsert toimub neljapäeval, 11. mail, kell 18.00 Pelgulinna Gümnaasiumi aulas.





























Kevadkontsert 2017 kava
KLASSID
ESINEJA / ESINEJAD
LOO NIMI / AUTOR
Kõik
Tahvatants / Võimlejad
“Oige ja vasemba”
2
Rahvatants
“On meie keskel suvi”
1.
Rahvatants
“Pliks ja plaks”
1
Tantsuline võimlemine
“Võilillelaps”
3
Rahvatants
“Oravakesed”
2
Rahvatants
“Tita tots”
3.-4.
Tantsuline võimlemine
“Puhas lumi”
5.-6
Rahvatants
“Trallirein”
4.
Rahvatants
“Kevadrõõm”
3
Rahvatants
“Twist”
2
Tantsuline võimlemine
“Energiarõngas”
Kõik
Tantsuline võimlemine / Rahvatants
“Mutionu”
15. Minutit vaheaega
1.
Ettevalmistuskoor
Airi Liiva “Jonn”
2.-4.
Mudilaskoor
Sõelsepp “Lööb suvelaulu rohutirts”
5.-9.
Lastekoor
Eeva Talsi, Aapo Ilves, sdn. Tõnis Kõrvits “Maailm heliseb”
6c
Elinor Sütt
Klaveril "Nuvole Bianche"
10.-12.
Segakoor
Ester Mägi "Viru lauliku mõtted"
5.-12
Segakoor+Lastekoor
Karl August Hermann “Oh laula ja hõiska”
5.-12
Segakoor+Lastekoor
Rasmus Puur/Anna Haava “Meie”

Thursday, April 13, 2017

Stiilinädal

Sellel aastal toimub taas stiilinädal, mis toimub 24.-28. aprillil, kus iga päev jaguneb eraldi teemadeks.

Esmaspäev / Kantri

  • Märksõnadeks: Kantrimuusika, vestern, kauboi.
  • Riietuse elemendid: Kaabu, kauboisaapad, nahkvest, flanellsärk
  • Tegevus: Kell 11.50 tantsime aulas line tantsu

Teisipäev / Punk

  • Märksõnadeks: Runk rock, anarhism.
  • Riietuse elemendid: Haaknõelad, märgid, nahktagi.
  • Lisainfo siin
  • Tegevus: Kell 11.50 punk kontsert aulas.

Kolmapäev / Hip-hop


  • Märksõnad: Rap muusika, graffiti, breiktants, dj-ing.
  • Riietuse elemendid: Laiad püksid, cap-id (nokamütsid), kapuutsiga pusad.
  • Lisainfo: siin
  • Tegevus: Hip-hop tantsu töötuba aulas


Neljapäev / 90ndad

  • Märksõnad: 90s, 90pop kultuur, 90ndate muusika.
  • Riietuse elemendid:Värvilised ja sädelevad riided.
  • Lisainfo siin
  • Tegevus: Kell 10.00 90ndate playbox


Reede / Rahvuslikud mustrid
  • Märksõnad:
  • Riietuse elemendid:
  • Lisainfo: siin
  • Tegevus: Kell 11.50 Rahvatantsu "Oige ja vasembat" tantsimine ja filmimine rahvusvahelise  tantsupäeva puhul. Lisainfo siit.





































Valitakse välja:
  • Nädala stiilseim klass
  • Stiilseim õpetaja
  • Iga päeva stiilseim õpilane
KÕIK STIILSEMAD KUULUTATAKSE VÄLJA NELJAPÄEVAL TOIMUVAL PLAYBOXIL!

Mis veel toimub?
  • Koridorides kõlab vastava stiili muusika
  • Igal päeval kell 11.50 vahetunnil toimuvad teemakohased tegevused
  • Teisel korrusel asub fotonurk, kus saab ise pilti teha





Wednesday, April 5, 2017

Spordiklubi Nord ja treeningvõimalused Pelgulinna Gümnaasiumis

Meie hea koostööpartner Spordiklubi Nord viib läbi Pelgulinna Gümnaasiumi võimlas korvpallitreeninguid nii poistele kui tüdrukutele.

Lisaks avatakse sügisel Sõle 40 valmivas Spordihoones treeninggrupid järgnevatel aladel: korvpall, võimlemine, judo, ujumine, sportaeroobika, võistlustants.

Lisavõimalusena on Spordiklubi siseselt võimalik proovida erinevaid alasid poole aasta jooksul.

Lisainfo: Triinu Tee, 566 99599, triinu@sknord.ee
Tiit Soku KK/Spordiklubi Nord
www.sknord.ee



PG Kitarristuudio kevadkontsert + Tagasivaade / Kava ja video

Kevad on saabumas ja kool täitub muusikaga. Nimelt toimub PG Kitarristuudio kontsert, kus kõlavad erinevad muusikapalad, mida kitarriringi õpilased on käesoleva õppeaasta jooksul selgeks õppinud. 

Kontsert toimub 10 aprillil, esmaspäeval, kell 18.00 auditooriumis. 

Oodatud kõik õpilased, õpetajad, lapsevanemad ning suuremad ja väiksemad huvilised

Kitarriring tegutseb, juhendaja Vuncent Sammeli käe all, Pelgulinna Gümnaasiumis esimest aastat. Kellel on huvi uuel õppeaastal omandada kitarrimäng, siis võtke ühendust juhendajaga või tulge samuti kontserdile.

Tagasivaade PG kitarristuudio kevadkontserdile, mille kava oli järgmine.
  1. Juan Antonio Muro - Mägiojake 
  2. Lauri Jõeleht - Fanfaarid 
  3. Sünnipäeva laul 
  4. Juan Antonio Muro - Vana Lugu 
  5. Celso Machado - Marchinha de Carnaval 
  6. Lauri Jõeleht - Lõbus tants 
  7. Kass Oggy ja kurjad prussakad 
  8. Wallace'i ja Gromit'i teema 
  9. John Williams - Hedwigi teema
  10. Sven Grünberg - Lotte lugu 
  11. Juan Antonio Muro-Vana tants
  12. Koji Kondo - Mario veealune meloodia 
video









Friday, March 31, 2017

Playbox 2017

Käesoleval aastal toimub taas legendaarne playbox, mille teemaks on sellel aastal 90ndad.

-Registreerimine toimub klassijuhataja või huvijuht Eriku juures, mis lõppeb 10. aprillil.
-Eelvoor 13.aprillil, neljapäeval, vastavalt graafiku kellaajale.
-Finaal 27. aprillil, neljapäeval, kell 10.00.






































Playboxi juhend

Sellel kevadel toimub taas Pelgulinna Gümnaasiumi PLAYBOX! Juhend ja reeglistik, millele peab tähelepanu pöörama.

Vanusegrupid:

1.-3. klassid
4.-6. klassid
7.-9. klassid

Playboxi ABC
  1. Playboxi teema on 90-ndad ehk siis kümnend aastast 1990-1999, mille sisse jääb palju omanäolist muusikat, moodi ja showd.
  2. Vali endale meelepärane kodumaise või välismaise artisti / bändi lugu, mis vastab teemale.
  3. Registreerimine klassijuhataja või huvijuht Eriku juures vastavasse playboxi vanusegruppi. 
  4. Registreerimine lõppeb 10. aprillil
  5. Osaleda playboxi eelvoorudes, mis toimub 13. aprillil.
  6. Tuleb jäljendama ühte artisti / ansambli lugu, mis peab olema võimalikult sarnane/täpne originaaliga.
  7. Sellel aastal kuvatakse ka originaal muusikavideo playboxi esituse ajal ka seinale.
  8. Jälgida tuleb kostüümivalikut, soengut, meiki, lavalist liikumist ja vajaminevaid vahendeid laval ( pillid, toolid, lauad jne.)
  9. Eelvoorust saadakse žürii tagasiside.
  10. Eelvoorudest edasipääsejad osalevad finaalis, mis toimub 27. aprillil.

Playboxi eelvooru tulemused ja finalistid

13. aprillil, neljapäeval, kell 8.00-10.00 toimus playboxi eelvoor, mille tase oli sellel aastal taas väga tugev. Esitamisel oli 32 90ndate suprhitti , millest sai edasi 21 etteastet. Suured kiitused kõikidele osalejatele ja nüüd on finalistidel kaks nädalat aega oma etteastet veel täiustada, lihvida ja veel paremaks muuta.

PLAYBOX 2017 FINALISTID
1.-3. klassid
OSALEJA(TE) NIMED / ees ja perekonnanimi
KLASS
Kevin Ulanov, Henry Erilaid, Laura Samarüütel, Lotabel Linamäe, Mia Kleer Tell.
1a
Evelin Kristlepp, Marta Paris, Elisabeth Erlich.
1a
Elenor Kurisoo, Katri-Liisa Küngas, Ageli Ojakivi, Meribel Korits.
1b
Sarah Sophia Kraas, Maria Paju, Marta Ilmjärv, Lizette Dorbek, Gete-Anett Nigul, Johanna Vallimäe, Aron Sepper, Jens Patrick Rebane.
1c
Carina Saaremäe, Triinu Marta Oiderma.
1d
Lisandra.
2a
Kristofer Markus Sika, Karlis Veeroja, Artur Baženov, Grete Hatsukov
2d
Rico Maurits, Liisi Norit, Sarah Põldaru, Victoria Sumbak
2d
Simona, Anabel ja Marta Leen
3a
Alfred, Adrian, Martin G.
3b
Elanore Läänaru.
3b
Grete Mariete Keskül, Eleanor Needrit, Vanessa Pihtjõe.
3d
Paul Hendrik Rass, Arp Andreas Kaup, Kaspar Jaaska.
3d
4.-6. klassid
OSALEJA(TE) NIMED / ees ja perekonnanimi
KLASS
Markos Herm, Rasmus Karin, Marii-Eliise Lokk
4a
Liis Marie, Reelika, Rebeka, Saskia, Marii
4a
Karmen Eller, Laura_lei Pehka, Jan Marken Juhalu, Robi Mikk
4b
4. C klass (enamus klassi, täpsed osalised täpsustamisel)
4c
Keili Laan,Nora-Katreen Harik,Anna-Krete Kuning.
5b
Richard Vachtel, Oliver Järg, Kevin Kivimaa, Jarko Alt
Karmen Kütt, Lisett Nukki, Elis Ulla, Karmen Huberg,
Emmamarie Marleen Talivee.
5c
Kaisa Plinte, Heidi Jagus, Emma - Britta Lee, Karoliina Kullamaa, Birte Endjärv, Erik Miladovski, Joonas Lindsalu, Anders Sarapuu,
6c
7.-9. klassid
OSALEJA(TE) NIMED / ees ja perekonnanimi
KLASS
Brigitta Johanna Paas, Diana Uuetoa, Gette Repnau, Kristin Karu, Laura-Heleen Kuusmaa, Marta Pärn, Merli Loorits, Sandra Strazdins
7a, 8b, 7b


Wednesday, March 1, 2017

3.-4. klasside Eesti Vabariigi aastapäeva ball

3.-4. klassid tähistasid sellel aastal Eesti Vabariigi aastapäeva suure balliga, kus tantsiti seltskonnatantse, osaleti viktoriinis ning söödi erinevaid suupisteid. Ballil olid kõik õpilased viisakas riietuses ning järgiti kõiki teise etiketireegleid. Balli pilte on võimalik näha SIIT.